
Teljesítmény Mérési és Értékelési Program
Hogyan lehet az üzleti teljesítményt önkényesség és manipuláció nélkül optimalizálni? Hogyan valósítsuk meg a szervezet legfőbb értékteremtő tevékenységének az értékelését úgy, hogy az hitelesen motiváljon, építse a kultúrát és fejlessze a kollégákat? Hogyan ágyazzuk be ennek a folyamatát a cég működésébe.

Kommunikációs Workshop
A szervezeti kommunikáció nagyon sokrétű. Az egyik véglet a személyt mellőző tárgyilagos, funkciók által meghatározott kommunikáció, aminek a szervezeti célok és a döntéshozási módok szabnak keretet. A másik véglet a személyes kapcsolat, ahol egyenrangú esetekben megoszthatók a motivációk és az érzelmek, aránytalan hatalmi helyzetekben azonban szükséges egy asszertív eszköztár. A munka során felmérjük a kulturális adottságokat és gyakoroljuk a hiányzó kommunikációs készségeket.


A kommunikáció egyszerre őrzi és alakítja a kultúránk. A jó kommunikáció hosszú távon csökkenti a személyes kényelmetlenségeket és eredményessé teszi az együttműködést. Helyzetenként más-más megközelítés működik.
Az asszertív kommunikáció eszközeit olyan helyezetekre ismertetem, amelyekben egyenlőtlen hatalmi viszonyok mentén találkozunk, és nem biztos, hogy számíthatunk együttérzésre, sem a motivációink, érdekeink figyelembevételére. Ilyenek a nehéznek megélt ügyfélkapcsolatok, vezető és beosztottak közötti kapcsolatok, valamint az informális vezetőkkel kialakult kapcsolaltok.
Az erőszakmentes kommunikációt (EMK, NVC, OFNR) ott ajánlom, ahol közel egyenrangúak a viszonyok. Az EMK lényege, hogy az érzések révén azonosított szükségletek kielégítésére fogalmaz meg kéréseket a kommunikációban részt vevők számára, így lehetőséget ad áthidalni korábban megoldhatatlannak hitt konfliktusokat.
A munkahelyi szerepeink szemszögéből megfogalmazott feszültség és azt feloldó javaslattétel olyan eszköz, ami egyszerre segít a saját érzéseinket elválasztva objektíven vizsgálni a problémát és pragmatikusan, megoldásra törekedve lépni előre.
A szervezeti kommunikációnak vannak fenntrató keretei, folyamatai és szerepei. Erre példa amikor egy elszabadult konfliktust kezelésére bevezetünk egy mediációs lépést. Példa az agilitásból ismert retrospektív szokása. És keretet ad a facilitátor szerepe is, aki egyszerre adja a kommunikációs folyamat lépéseinek a biztonságát és a méltányosságot minden résztvevőnek.
A keretek ismertetése gyakran aha-élményekkel jár, hiszen egy részét vagy gyakorolják, vagy már jó ideje jogosan hiányolják a résztvevők. A keretek megerősítése és kialakítása önálló programmá válhat, ha erős a csapatban az igény. Ilyenkor a vállalt szerepem a tréningeken túl a szervezeti változás kísérése az új szokások stabilizálódásáig.
Ez a munka nagyban erősíti a teljesítmény értékelési erőfeszítéseket.